چطور فروش محصولات در اینستاگرام را شروع کنیم ؟

اینستاگرام افزون بر اینکه میتواندیک آلبوم عکس یا ویدیوی شخصی باشد، برای صاحبان کالا و خدمات یک ویترین عالی برای کسب و کار است . برای اینکه بدانیم چطور فروش محصولات در اینستاگرام را شروع کنیم؟ کافی است به کسب و کارهای رایج در اینستا نگاهی بینداریم تا دریابیم بسیاری از برندهای معظم جهانی تا مشاغل خانگی کوچک دراین فضا مشغول فروش محصولات در اینستاگرام و درآمد زایی هستند . بر اساس یک مطالعه از ۲۰۰۰ کاربر ، ۳۷ درصد از این افراد ازاین شبکه اجتماعی به برای کسب و کار بهره می برند.بنابراین شما می توانید با ساختن یک صفحه، تکمیل پروفایل بصورت حرفه ای و انتشار مطالب مرتبط با کسب و کارتان خواه بر اساس فروش کالا باشد و خواه بر مبنای ارایه خدمات برای خود ایجاد درآمد نمایید.

برای فروش در اینستاگرام خوب دیده شوید! همیشه باشید!کپی نکنید ! دیدنی شوید! و سرانجام:‌بفروشید!

خوب دیده شوید!
اینستاگرام فضای نمایش است . ساز و کار این شبکه اجتماعی ایجادگونهای تعامل برای اعضا است تا با هم رسانی عکس، ویدئو، صدا و پویا نمایی زمینه ی ارتباط بیشتر را با هم برقرار نمایند و در این ساختار راز موفقیت و فروش محصولات در اینستاگرام این است که برای فروش محصولات در اینستاگرام خوب دیده شوید!

همیشه باشید!
حتما این ضرب المثل و شعر را شنیده یا خوانده اید که می گوید :‌ «از دل برود هر آنکه ازدیده برفت » بنابراین لازم است برای فروش محصولات در اینستاگرام همیشه ، به شکلی دلپذیر و دوستداشتنی همیشه در اینستاگرام حضور داشته باشید. اگر در این فضا همیشه باشید و مطالبتان علاقمندانی داشته باشد که آنهارا ببینند ، تایید و لایک کنند ، برای شما یادداشت بگذارند و آن را برای دوستان و آشنایانشان معرفی و توصیه (تگ) نمایند. حضور و همراهی همیشگی دنباله رو (فالور)های شما موجب می شود که به دفعات دیده و پسندیده شوید و دنباله رو (فالور)های جدید جذب کنید.

کپی نکنید !
تولید محتوا در اینستاگرام باید دست اول باشد و برای بار نخست توسط شما منتشر شود . بدیهی است کسانی که عکس و فیلم و محتوای خود را از دیگران گرفته و در صفحه خود می گذارند ، توفیق چندانی نخواهند داشت . پس هیچ وقت برای فروش محصولات در اینستاگرام کپی نکنید !دیدنی شوید!اقتضای فضای اینستاگرام تولید زیبایی های بصری است یعنی برای فروش محصولات در اینستاگرام با ایجاد مجموعهای متنوع از موضوع ، محتوا، رنگ ، فونت و عناصر تصاویر دیدنی شوید! آنقدر که دارای سبک اختصاصی خود شده و دنباله رو (فالور)های شما همیشه مترصد دیدن پست های جدیدتان بوده و به محض دیدن مطالبتان هویت تجاری شما را تشخیص دهند.

و سرانجام:‌ بفروشید!
پس از آنکه همه پیش شرطها و بایسته های حضور حرفه ای خود را در اینستا فراهم کردید، برای فروش محصولات در اینستاگرام نیاز به یک برنامه بازاریابی و فروش دارید یعنی یک برنامه مدون از اینکه در چه زمانی ، با چه ترتیبی و چه کیفیتی محتوای خودرا منتشر نمایید تا این محتوا خریداران احتمالی و مخاطبان بازار هدف تان را جذب کند. فراموش نکنید فروش از آن به بعد فرق چندانی با یک کسب و کار واقعی ندارد . به محض اینکه سفارش را دریافت کردید همه مسئولیت مشتری مداری و رساندن عین سفارش و خدمات پس از فروش بر گردن شماست و اگر ‌ذره ای از آن کوتاهی کنید همه زحمتتان را بر باد داده ، مشتریان و شهرتتان ازدست می دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *