ضرورت استفاده از دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار

چرا باید به کسب و کار در دیجیتال مارکتینگ فکر کنیم؟
اگر مطالب پیشین ما را مطالعه کرده باشید قطعاً با مفهوم دیجیتال مارکتینگ آشنا شدید و می دانید که این ابزار شامل هرگونه بازاریابی و فعالیت به صورت دیجیتالی است که موجبات رونق بخشیدن به هر نوع کسب و کاری را فراهم می آورد. از آنجایی که تکنولوژی و دانش بشری روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است به همین دلیل است که قریب به اکثریت افراد برای معرفی محصولات و خدمات خود از بازاریابی دیجیتال استفاده می کنند. انتخاب چنین شیوه ای نه تنها سرعت بازاریابی و تبلیغات را افزایش می دهد بلکه هزینه های مقرون به صرفه ای راهم بر جای می گذارد.

نگاهی به تاریخچه دیجیتال مارکتینگ

تاریخچه دیجیتال مارکتینگ

در عصری که نفوذ اینترنت باعث شده تا میلیون ها نفر بیش از نیمی از وقت خود را صرف گذراندن در دنیای دیجیتالی و شبکه های اجتماعی کنند شکی نیست که استفاده از دیجیتال مارکتینگ بهترین و مؤثرترین روش برای معرفی شغل خود و رونق بخشیدن به آن است. در چنین شرایطی انتظار می رود هر کسب و کاری علاوه بر آشنایی با انواع ابزارهای دیجیتالی نگاهی اطلاعاتی هم درباره تاریخچه آن داشته باشد.

اگر بخواهیم نگاهی کوتاه به تاریخچه دیجیتال مارکتینگ به عنوان برترین ابزار بازاریابی دیجیتالی بیندازیم باید بگوییم این اصطلاح برای اولین بار در سال 1990 میلادی به کار گرفته شد. به واقع پیدایش این ابزار تحت عنوان عصر دیجیتال با قوت گرفتن دنیای اینترنت در زندگی مردم و توسعه پلتفرم وب آغاز شد. کسی که به عنوان اولین مخترع بازاریابی دیجیتال یا همان پدر علم بازاریابی شناخته شد ری تاملینسون نام داشت. مهم ترین اتفاق و نقطه قوت جدی این شخص که تحولات مؤثر در دنیای دیجیتال را به وجود آورد ابداع ایمیل بود. نکته جالبی که در رابطه با این کمپین پس از راه اندازی آن توجه پدر علم بازاریابی را به سمت خود جلب کرد این بود که 44 درصد افرادی که سایت را مشاهده کردند روی آن کلیک زدند.

مزایای استفاده از دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار

برای روشن شدن میزان اهمیت و نقش دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارهای مختلف و همچنین زندگی روزمره انسان ها بهتر است قبل از هر چیزی با مزایای آن آشنا شویم. در یک نگاه کلی بازاریابی دیجیتال و استفاده از تاکتیک های آن که شامل پلتفرم هایی همچون: بازاریابی پیامکی، بازاریابی ویدئویی، بازاریابی تلگرامی، بهینه سازی برای موتورهای جستجو، بازاریابی اینستاگرامی، بازاریابی ایمیلی می شود برای ارتباط با کسانی مناسب است که بیشترین زمانشان را برای گذراندن در اینترنت صرف می کنند. از جمله مزایایی که این بازاریابی جدی برای کاربرانش به ارمغان می آورد شامل موارد زیر است:

  • استفاده ساده
  • گستردگی پوشش
  • بهره مندی تمامی کسب و کارها
  • تبلیغات مؤثر و سودمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *