دیجیتال مارکتینگ امری اجتناب ناپذیر

خلاصه :

واژه دیجیتال مارکتینگ، امروزه زیاد به گوش ها می خورد. دیجیتال مارکتینگ یک روش جدید در بازاریابی کسب و کار است. یک کسب و کار برای این که بتواند به  فعالیت خود ادامه دهد باید به بازاریابی مدرن رو بیاورد و در بازار برند سازی نماید و به صورت بازاریابی اینترنتی محصولات و خدمات خود را به فروش برساند.

 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

واژه دیجیتال مارکتینگ، امروزه زیاد به گوش ها می خورد. امروزه کسب و کار دیگر به صورت سنتی که صاحبان کسب و کار به صورت محدود در داخل کشورشان به صورت فیزیکی و حضوری کالا و خدماتشان را به فروش می رساندند کم رنگ شده و صاحبان کسب و کار در کشورهای مختلف با یکدیگر معامله و تبادل دارند و این کسب و کار را بازاریابی اینترنتی رونق و سرعت بخشیده است. یک کسب و کار برای این که بتواند به  فعالیت خود ادامه دهد باید به بازاریابی مدرن رو بیاورد و در بازار برند سازی نماید و به صورت بازاریابی اینترنتی محصولات و خدمات خود را به فروش برساند.

استفاده از اینترنت و اپلیکیشن ها یک بستری را برای مدیران کسب و کار فراهم کرده اند و یک فرصت فوق العاده ای ایجاد کرده اند و این محیط دسترسی به مصرف کنندگان گسترده تری که هدف کسب و کار هستند را بسیار آسان کرده است. دیجیتال مارکتینگ فقط با اینترنت میسر است و مدیران از این طریق به معرفی محصولات کسب و کار خود می نمایند. دیجیتال مارکتینگ یک روش جدید در بازاریابی کسب و کار است.

چه کسب و کارهایی از دیجیتال مارکتینگ در بازاریابی مدرن استفاده می کنند؟

-فروشگاه های اینترنتی: به صورت مستقیم کالاها و خدماتشان را به مشتریان معرفی و به فروش می رسانند مانند دیجی کالا.

-تولیدکنندگان سرنخ: از مشتریان سرنخ به دست می آورند و سپس به صورت بازاریابی تلفنی یا حضوری کالا و خدمات را به فروش می رسانند. مانند ثبت نام در سایت های آموزشی و ثبت علایق.

-پلت فرم های دوسویه: یک ارتباط دو طرفه بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده ایجاد می کنند و از طریق ایجاد همین ارتباط سود به دست می آورند. مانند اپلیکیشن دیوار.

-کسب و کارهای saas: کسب و کارهایی هستند که به جای فروش مستقیم کالا و خدمات خود، حق استفاده از آن را به شرکت های دیگر اجاره می دهند.

منابع

-dmacourse.com

-modir.tv

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *