دانستنی هایی درباره شغل جذاب دیجیتال مارکتینگ

آیا می دانید دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتالی چیست؟
دیجیتال مارکتینگ از آن دسته کلید واژه هایی است که به لطف پیشرفت دانش و تکنولوژی بشر و ورود دنیای دیجیتال به سبک زندگی آدم ها این روزها زیاد شنیده می شود. اگر از چند نفر از اطرافیانتان سؤال کنید که واژه دیجیتال مارکتینگ دقیقاً به چه چیزی اشاره می کند به شما قول می دهیم که جواب های متعدد بسیاری خواهید شنید. حتی ممکن است بعضی از آن ها چون اطلاعات دقیقی در رابطه با این موضوع ندارند و یا به عبارتی با آن هیچ ساز و کاری ندارند جواب های نامفهوم و من درآوردی به شما دهند. اگر دلتان می خواهد تعریف کامل و دقیق تری از دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای دیجیتالی آن کسب کنید پیشنهاد می کنیم حتماً این بخش از مقاله ما را تا اتمام شدن آن مطالعه نمایید.

 

معرفی کامل دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که به لطف نفوذ دنیای اینترنت در کسب و کارهای مختلف، به تبلیغ محصولات و خدمات مختلف توسط ابزارهای دیجیتالی می پردازد. بر اساس این تعریف خیلی ساده می توانیم دریابیم که این شیوه یک بازاریابی دیجیتالی است که بسیار گسترده تر از شیوه های سنتی بازاریابی و تبلیغات، در بسترهای محدودی همچون وب، اینترنت، موبایل و… به معرفی و فروش محصولات و خدمات می پردازد. به کسی که از این شیوه های مدرن بازاریابی استفاده می کند دیجیتال مارکتر گفته می شود.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار امروزی

یکی از چالش های همیشگی فروشندگان و صاحبان کسب و کارهای مختلف فراهم آوردن شرایط فروش بهتر و جلب نظر مخاطبان است. از آنجایی که در دنیای پرتلاطم امروزی که مخاطبان هر لحظه هزاران آگهی و تبلیغات تجاری قرار دارند ایجاد چنین موقعیتی کار ساده ای نیست. به همین دلیل است که صاحبان مشاغل در صدد هستند تا در کنار تمامی رخدادهایی که در بازار حاکم است با ایجاد کانال های دیجیتالی همچون موتورهای جستجو، ایمیل، رسانه های اجتماعی، وب سایت و… نسبت به جذب هرچه بیشتر مشتریان جدید و تبدیل آن ها به مشتریان دائمی و وفادار اقدام کنند. از آنجایی که اینترنت در حال کنونی در دسترس همگان قرار دارد و تمامی افراد خود را با پیشرفت به روز تکنولوژی همگام ساخته اند لذا استفاده از این شیوه به نام دیجیتال مارکتینگ راز موفقیت کمپین های تجاری در جلب رضایت مخاطبان است.

 

معرفی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

 

در حالت کلی دیجیتال مارکتینگ یعنی هر کاری که شما به واسطه ابزارهای دیجیتالی موجود در اینترنت در آن انجام می دهید. فرقی نمی کند هدفتان از استفاده از این شیوه معرفی محصول، فروش و تبلیغات باشد یا اینکه می خواهد به نظر سنجی از مخاطبان درباره خدمات خود بپردازید.  به هر حال بازاریابی دیجیتال بستری است که مخاطبان نامحدودی در آن حضور دارند و می توان به کمک آن تبلیغات هدفمندتر و موفق تری را در معرض نمایش قرار داد.

در ادامه تمامی ابزارها و شیوه هایی که در دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال کاربرد دارند را معرفی خواهیم کرد:

  • بهینه سازی موتور جست و جو
  • بازاریابی محتوا
  • شبکه های اجتماعی
  • بازاریابی ایمیلی
  • بازاریابی پیامکی
  • بازاریابی اینستاگرامی
  • بازاریابی ویدئویی
  • رپورتاژ
  • اینفلوئنسر

تیم همیار مارکتینگ امیدوار است که این مطلب برای شما مثمر ثمر واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *