بررسی انواع مختلف سوشال مدیاو چگونگی کارکرد آنها

سوشال مدیا یا شبکه های اجتماعی در حال حاضر انقلابی عظیم در بین کاربران اینترنتی در سراسر دنیا به وجود آورده است تا آنجا که بتوان شبکه های اجتماعی را جزیی از زندگی افراد مختلف بر شمرد، زیرا اکثر افراد ساعات بسیار زیادی را در طول شبانه روز در سوشال مدیا می گذرانند.

شبکه های اجتماعی مکانی است که در آن افراد با اشتراک گذاشتن مطالب خود اطلاعات بسیار زیادی را با سایر کاربران به اشتراک می گذارند و بازخوردهای مختلفی نیز دریافت می کنند و همچنین شبکه های اجتماعی در زمینه های مختلف مارکتینگ یا بازاریابی نیز می توانند بسیار موثر باشند.

شبکه اجتماعی فیسبوک: بدون شک می توان از فیسبوک به عنوان ابزاری که باعث فراگیر شدن سوشال مدیا گردید نام برد. فیسبوک ابزاری است که در آن می توان مطالبی همچون فیلم، صوت، عکس و متن را با دوستان و کاربران دیگر به اشتراک گذاشت.

شبکه اجتماعی توییتر: توییتر یک گونه از شبکه های اجتماعی می باشد که در آن افراد علاقمندی های خود را به صورت پیام هایی با عنوان توییت انتشار می دهند به طوری که در حال حاضر توییتر به یک فضای معتبر جهت ابراز عقاید و نظرات کاربران تبدیل شده است.

شبکه اجتماعی اینستاگرام: این گونه از شبکه های اجتماعی که به عنوان یکی از علاقمندی های درصد زیادی از کاربران محسوب می شود به این صورت عمل می کند که کاربران مطالب و پیام های خود را با سایر کاربران به اشتراک گذاشته و با بازخوردهای مثبت و منفی زیادی از طرف همراه کننده های خود مواجه می شوند.

شبکه اجتماعی تلگرام: این شبکه اجتماعی که بسیار محبوب و قدرتمند می باشد قادر است با سرعت بسیار زیادی مطالبی همچون صوت، ویدیو، عکس، متن و غیره را با سایر کاربران اشتراک گذاری کند و ارتباطات گسترده ای را از طریق کانال های تلگرامی به وجود آورد.

شبکه اجتماعی واتساپ: این گونه از سوشال مدیا نیز دقیقا مانند تلگرام عمل می کند و مطالب را با سرعت و امنیتی مثال زدنی بین کاربران اشتراک گذاری می نماید.
در پایان برخی دیگر از شبکه های اجتماعی را نام می بریم:
شبکه اجتماعی گوگل پلاس
شبکه اجتماعی لینکدین
شبکه اجتماعی ویکی پدیا
شبکه اجتماعی یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *