با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا شوید

دیجیتال مارکتینگ از جمله روش های بازاریابی اینترنتی نوین می باشد که به تدریج و در اثر پیشرفت تکنولوژی و کاربرد آن در زندگی بشر، به وجود آمده است. برای راه اندازی و یا استفاده از دیجیتال مارکتینگ لازم است ابتدا با این روش تبلیغاتی آشنا باشید، همچنین شناخت ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می تواند در زمینه ی راه اندازی یک دیجیتال مارکتینگ موفق و یا افزایش بازدهی روش های بازاریابی انواع کسب و کارها، موثر واقع شود.در واقع می توان گفت ابزارهای دیجیتال مارکتینگ همان روش های بازاریابی و تبلیغاتی است که افراد از طریق انواع لوازم و دستگاه های اینترنتی و الکترونیکی، به منظور افزایش فروش کسب و کار اینترنتی خود استفاده می کنند.
از جمله ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مهم و کاربردی که در عصر حاضر در انواع مارکتینگ های اینترنتی استفاده می شوند، می توان به تبلیغات کلیکی، ایمیل مارکتینگ ها، آنالیز و تحلیل داده، چت های آنلاین در وبسایت های فروش و ارائه خدمات، تبلیغات در شبکه های مجازی و مدیریت این شبکه ها، کوتاه کننده ی لینک ها، بهینه سازی موتورهای جستجو، ریتارگتینگ، ارسال نوتیفیکشن ها و رپورتاژ آگهی اشاره کرد.
بررسی انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ یک روش نوین بازاریابی است که امروزه در انواع کسب وکارها و مشاغل اینترنتی کاربرد دارد. همچنین گفته شد که به منظور راه اندازی و یا استفاده از دیجیتال مارکتینگ ها در کسب و کارهای مختلف، همواره بهتر است که با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آشنا بود. به همین منظور در ادامه ی این قسمت از مقاله قصد داریم ضمن معرفی چند مورد اصلی و پر کاربرد ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، چگونگی عملکرد این ابزارها را نیز به طور مختصر توضیح دهیم.
• تبلیغات در شبکه های مجازی و مدیریت این شبکه ها: تبلیغات در شبکه های مجازی از جمله راحت ترین و ارزان قیمت ترین روش های تبلیغاتی و از جمله پر کاربردترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به شمار می روند که لازم است به درستی مدیریت شوند.
• بهینه سازی موتورهای جستجو: کاربران معمولا برای ارتقاء رتبه ی وبسایت خود در موتورهای جستجو از ابزارهای مختلفی همچون سئو نویسی استفاده می کنند و همچنین لازم به ذکر است که به مجموعه فعالیت های انجام شده در این زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو گفته می شود.
• ایمیل مارکتینگ: یکی از روش ها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ با درصد سوددهی بالا، استفاده از ایمیل مارکتینگ می باشد که گفته می شود، این روش از جمله روش های اولیه در صنعت دیجیتال مارکتینگ به شمار می رود.
• ریتارگتینگ: براساس آمارهای انجام شده از هر صد درصد بازدید وبسایت های اینترنتی کسب و کارهای مختلف تنها یک درصد از بازدیدها به خرید محصولات منجر می شوند؛ بنابراین 99 درصد بازدیدکنندگان پس از بازدید، وبسایت های اینترنتی را ترک می کنند. یکی از ابزارها و یا ترفندهایی که دیجیتال مارکتینگ درزمینه بازگشت مجدد افراد به وبسایت انجام می دهد، استفاده از ابزارهای ریتارگتینگ می باشد.
• رپورتاژ آگهی: با استفاده از انواع رپورتاژهای آگهی می توان با ارائه مقالات گوناگون به طور غیر مستقیم و نامحسوس، محصولات و خدمات کسب و کارهای مختلف را تبلیغ کرد و میزان فروش را افزایش داد.
• آنالیز و تحلیل داده: آنالیز و تحلیل داده ها از جمله ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می باشند که عموما از این ابزارها پس از اجرای کمپین های تبلیغاتی و به منظور بهبود فعالیت های این کمپین ها، استفاده می شود. همچنین لازم است در زمینه ی کاربرد این دسته از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ از پلتفرم های داخلی و خارجی به منظور افزایش بازدهی کمپین های تبلیغاتی استفاده کرد.

همچنین در آخر باید گفت که این ابزارهای معرفی شده، از جمله پر کاربردترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به شمار می روند و هر کدام روش های خاصی را در زمینه ی انجام دیجیتال مارکتینگ ها ارائه می دهند؛ لذا لازم است برای استفاده از این ابزار و روش ها از یک کارشناس مجرب در زمینه ی تبلیغات و خدمات دیجیتال مارکتینگ کمک گرفت؛ زیرا برای استفاده و کاربرد این ابزارها همواره به دانش و تجربه کافی نیاز داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *